REGIONÁLNÍ ZNAČKA NA ZNOJEMSKU
21.02.2012
Pozvánka na seminář 28.2.2012 od 14 h. DŮM UMĚNÍ ve ZNOJMĚ
BUDE MÍT ZNOJEMSKO SVOU REGIONÁLNÍ ZNAČKU?
Posláním regionální značky je podporovat místní výrobce a výrobky, které prostřednictvím značky dokládají originální původ z dané oblasti. Často se jedná o výrobky, které jsou výjimečné svou vazbou na region, na jeho charakter, tradice, kulturu či historii, a které svojí jedinečností mají velký potenciál v cestovním ruchu. Proto se zavádějí regionální značky pro místní produkty jako jedna z možností podpory místní ekonomiky. Problémů, se kterými se místní výrobci potýkají při odbytu svých výrobků, může být hned několik. Obvykle se jedná o živnostníky a malé firmy, kterým nedostatek finančních prostředků nedovoluje dostatečně propagovat svou produkci a čelit levným výrobkům nadnárodních firem. V současné době se ukazuje, snad se sílícími vlivy dopadů globalizace, že zájem o lokální produkty a kvalitu výrobků stoupá.
V naší republice existuje již 15 regionálních značek zastřešených pod Asociaci regionálních značek. Jedná se např. značku Šumava, Moravská brána, Haná, v jihomoravském kraji je úspěšně zavedena zatím jediná značka Moravský kras. Asociace jako národní koordinátor značek značky uděluje, jedná a propaguje značky navenek, zajišťuje jejich dobré jméno a kvalitu značek, usiluje o vzájemnou výměnu zkušeností koordinátorů, zajišťuje společnou propagaci na národní a mezinárodní úrovni.
Místní akční skupina Živé pomezí Krumlovsko – Jevišovicko zahajuje úvodním seminářem
přípravu zavedení regionální značky na Znojemsku, s cílem podpořit místní a regionální produkci a propagaci regionu s úzkou vazbou na podporu rozvoje cestovního ruchu v území.
SEMINÁŘ SE USKUTEČNÍ V ÚTERÝ 28. ÚNORA 2012 OD 14 HODIN V DOMĚ UMĚNÍ VE ZNOJMĚ.
Akce je pořádána ve spolupráci s Asociací regionálních značek, MAS Znojemské vinařství a Jihomoravským muzeem ve Znojmě. Seminář je určen nejen pro výrobce, obce a potenciální partnery v oblasti propagace, ale pro všechny subjekty, kteří mají chuť se o principech regionálního značení a zkušenostech koordinátorů něco dovědět a chtějí se také na tvorbě značky a jejím zavedení podílet. Tvorba regionálního značení je věcí společné propagace a podpory rozvoje Znojemska.





